ZABEZPIECZENIE POSADZEK

Zabezpieczanie posadzek powłokami polimerowymi polega na nałożeniu na powierzchnię specjalnych powłok ochronnych, mających na celu konserwację posadzki. Pierwszą konserwację należy przeprowadzić zaraz po jej zainstalowaniu. Wykładziny są wstępnie zabezpieczane na etapie produkcji, ale zazwyczaj ta pierwotna warstwa ulega zniszczeniu podczas montażu, dlatego zaleca się usunięcie pozostałości starej warstwy ochronnej oraz nałożenie nowej. Tak zakonserwowana wykładzina wymaga bieżącej pielęgnacji przy użyciu roztworu z zimnej wody i odpowiedniego preparatu, najczęściej na bazie wosku lub polimerów.

Zabieg polimeryzacji odbywa się poprzez nałożenie kilku warstw specjalnego preparatu, odpornego na ścieranie, dzięki czemu posadzki są trwalsze i dłużej zachowują swój pierwotny kolor i strukturę. Co więcej, powłoki polimerowe zapewniają właściwości antypoślizgowe i antystatyczne, chronią przez zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi, ułatwiają utrzymanie czystości.

Po dokładnym arylowaniu całej posadzki, najlepsze efekty uzyskuje się poprzez wysokoobrotowe polerowanie powierzchni, które nadaje piękny, lśniący połysk.

BEZPŁATNA WYCENA – ☏ 514 561 238